O nás

Co je Krav Maga ?

Krav Maga je moderní, praktickou, prověřenou soustavou sebeobranných technik, pečlivě koncipovaných tak, aby odpovídaly podmínkám současného, rychle se měnícího světa. Vyznačuje se natolik logickým a koherentním přístupem ke konfliktním situacím a sebeobranným technikám, že potenciálnímu praktikantovi umožňuje dosáhnout relativně vysokého stupně dovedností v poměrně krátkém čase.
Krav Maga se díky svým vynikajícím charakteristikám prezentuje jako optimální souhrn sebeobranných metod pro muže i ženy, osoby mladé i staré, pro lidi více či méně fyzicky vybavené. Podstatou celého systému je naučit se registrovat vyhrocenou situaci a vycítit nebezpečí možného napadení. Zejména mladí lidé jsou velmi výbušní a potřebují se učit sebeovládání a potlačovat v sobě tendenci řešit konfrontace násilím. Aplikace tohoto principu v praxi tedy znamená, že nejprve je nutné pokusit se fyzické konfrontaci vyhnout. Pokud však dojde k napadení, je nutné odpovědět přiměřenou silou k dostatečnému odvrácení hrozby a vymanit se z nebezpečí.
Krav Maga nemá pravidla! Ani na ulici nejsou pravidla! Tomu se Krav Maga přizpůsobuje. Je povoleno úplně vše, co Vám dokáže zachránit život. Kop do slabin? Prsty do očí? Kousnout do tepny? Není problém! Vše, co dokáže odvrátit útok agresora je povoleno. Krav Maga není koncipována na žádný dlouhý boj. Její filozofie obrany vychází z nutnosti rychlého zpacifikování útočníka a následně ústupu. Podstatou celého systému je naučit se registrovat vyhrocenou situaci a vycítit nebezpečí možného napadení. Zejména mladí lidé jsou velmi výbušní a potřebují se učit sebeovládání a potlačovat v sobě tendenci řešit konfrontace násilím. 

Co je S.F.C.?

S.F.C. je sebeobranný bojový styl prověřený léty praxe v pouličních bojích. Jedná se o kontaktní, zato však bezpečný a účinný styl sebeobrany. Je to kombinace klasického izraelského sebeobranného systému. Krav Maga je složena z nejúčinnějších technik různorodých bojových sportů, obohacená a vyšperkovaná o osobně vyzkoušené speciální techniky z pouličního boje bez pravidel a bez soucitu s agresorem. Jenom věku, genderu nebo fyzické přípravě se meze nekladou.